RED DWARF FOREWER !!

TRPASLICON 2008

30. května 2008 v 21:03 | Siriusak

Tady máte videa z letošního trpalíconu který se konal 22-24.2 v základní škole v Praze-Chodov


KOCOUR

15. května 2008 v 20:34 | Siriusak
KOCOUR

DANNY JOHN-JULES

vlastním jménem Daniel John-Jules, narozen 15. září 1960
Danny John-Jules začínal jako tanečník a zpěvák. V televizi se sice objevil už ve svých sedmnácti v pořadu "Scum", ale počátkem osmdesátých let se věnoval hlavně muzikálům, jako například "Starlight Express" nebo "Jackanory" a účinkoval i ve slavném londýnském divadle Old Vic v "Carmen Jones". Má za sebou také turné po Spojených státech se slavnou anglickou popovou skupinou Wham a zazpíval si spolu s Davidem Bowiem na soudtracku k pohádce "Labyrint". Pokud se budete pozorně dívat na "Malý krámek hrůz", zahlédnete ho mezi zpěváky na ulici.Stejně jako u Charlese má o jeho objevení pro "Červeného trpaslíka" největší zásluhu producent Paul Jackson. Když dostal roli sebestředného kočkočlověka
Kocoura, připravoval se na ní Danny John-Jules tím, že četl knihu Desmona Morrise "Catwatching". Z ní načerpal mnoho podnětů pro to, jak zahrát svoji postavu.
Přestože Kocourova role byla trochu zatlačena do pozadí dvěma hlavními party Listera a Rimmera, rozhodně by bez ní nebyl "Červený trpaslík" tím čím je. "Zpočátku byl Kocour jednoduše imbecil. Jenom se nakrucoval před zrcadlem a cpal se. Postupně se ale měnil a nakonec to dotáhl až na hlavního pilota Kosmika,"komentoval svou postavu John-Jules, který spolu s Charlesem jako jediný vydržel maratón 52 epizod natažených na jedenáct let. Své taneční a zpěvácké kvality mohl ukázat v epizodě "Paralelní vesmír", kde zpíval úžasnou píseň "Neschopen slova."
Jeho synovec, Alexander John-Jules si také zahrál v Červeném trpaslíkovi a to v epizodě Uroboros jako mimino Lister.

Oblíbené epizody "Červeného trpaslíka":"Paralelní vesmír", "Návrat do reality".
Filmografie 1977 - 2001:
Scum (1977) a (1979)
Little Shop of Horrors (1986)
Red Dwarf (1988) (TV serie)
Maid Marian and her Merry Man (1989) (TV serie)
London Kills Me (1991)
The Tomorrow People (1992) (TV serie)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)
Blade 2 (2001)
A teď něco o kocourovi :
JMÉNO: Kocour
Nejhezčí hoch na lodi
POVOLÁNÍ: pilot a čichové čidlo
RODIČE: chromý a hloupá
STATUS: svobodný
ŽIVOTNÍ LÁSKA: on sám
MILUJE: sám sebe, své šatstvo, ryby, mléko, sex (který nikdy nepoznal)
NESNÁŠÍ: nemoderní oblečení, puky nakřivo, Rimmera
VYBRANÉ PŘEZDÍVKY: Rybožrout, Pošuk, Kočičí blbeček
ALTER EGO: Dwane Dibbley, Riviera Kid, Kněz, Pes, Profesor
Nejúžasnější exemplář svého druhu, který nikdy nenašel nikoho, kdo by plně ocenil jeho krásu.
Všechno začalo u černé, těhotné kočky jménem Frankenstein, kterou Lister propašoval roku 2181 na palubu Červeného trpaslíka. Předpisy přísně zakazovaly přechovávat na lodi zvíře, které neprošlo karanténou. Protože Lister kočku nevydal, byl za trest poslán do stázové komory.
Frankensteinovi se podařilo ukrýt do skladiště a tím se zachránit před nukleární nehodou, která v důsledku nukleární nehody vyhladila celou posádku.
Během následujících tří milionů let došlo k evolučnímu vývoji koček, které obývaly část Červeného trpaslíka, který nehodou nebyl zasažen. Jejich civilizace se řídila především náboženstvím. Jejich bohem byl Lejstro hloupý, který je měl dovést do ráje na Fušál, kde bude dostatek jídla pro všechny. Kočky se postupně vyvinuly až k rase Felis sapiens.
Civilizace koček byla zničena Svatými válkami, když se kočky rozdělily na červenočapkáře a modročapkáře. Většina v těchto bitvách zahynula. Ti, co přežili, uzavřeli příměří, postavily dvě archy a odletěli hledat svůj ráj. Jedna z lodí narazila do asteroidu, zatímco druhá letěla dál…
Nemocné a chromé nechaly na Trpaslíkovi zemřít. Tak přišel na svět Kocour, který se narodil chromé a hlupákovi, který snědl vlastní nohy.
V roce 3 002 181, kdy byl Lister puštěn ze stáze, zůstali z původní civilizace koček pouze kněz, který zemřel sešlostí věkem a Kocour, který se stal členem nové posádky Červeného trpaslíka.

DAVID (CHINZANO BIANCO) LISTER

23. srpna 2007 v 23:25 | Siriusak

DAVID CHINZANO BIANCO LISTER

CRAIG CHARLES


narozen 11. července 1964, rozvedený a ženatý
Život Craiga Charlese se dá charakterizovat slavnou větou:"Malé porce, ale tolik chodů!"
Můžete ho považovat za básníka, textaře, konferenciéra, spisovatele, režiséra, muzikanta či amatérského fotbalistu. Nejznámější je však přeci jen jako herec.
Narodil se v Liverpoolu. Už v roce 1984 se oženil s herečkou Cathy Tyson, známou například z filmu "Mona Lisa", ale manželství se v roce 1989 rozpadlo. Charles pak žil se svou přítelkyní, zpěvačkou Suzanne Rhatigan, která si v "Červeném trpaslíkovi" zahrála Listerovu chiméru v epizodě "Kamila." V současné době je podruhé ženatý. Má dceru Ann-Jo.
Craig Charles nikdy herectví nestudoval a zpočátku se zabýval spíše prací v rozhlase a konferenciérstvím. Jeho prvním objevením se na televizní obrazovce bylo účinkování ve slavné šou "Saturday Nigt Live", kde si ho povšiml Paul Jackson, pozdější producent "Červeného trpaslíka."
Když bylo jisté, že Chris Barrie dostane roli Rimmera, zbývalo vybrat mezi zájemci nejvhodnějšího představitele šmudly Davea Listera. Mezi posledních pět se dostal například i Lee Corners, jenž si později zahrál Mindráka v epizodě "Sebevědomí a Mindrák". Poté, co Naylor a Grant viděli Charlese, bylo jim jasné, že pro Listera nikoho vhodnějšího nenajdou.
Crag Charles má v sobě opravdu hodně z Listera, jak sám říká:"Na konkurzu jsem nebyl nervózní, hrát Listera mi nedělalo žádné potíže. Jsme si hodně podobní, já jsem snad jen víc upravenější, častěji se myju a holicí pěnu si stříkám na správné místo." V seriálu moc chtěl hrát, protože už od dětství měl rád science fiction a zvlášť Star Trek. Ze všech čtyř hlavních herců v "Červeném trpaslíkovi" je Charles znám jako největší vtipálek. Sdílí také Listerovu lásku k hudbě, ovšem je přeci jen trochu muzikálnější než on, se svou skupinou "The Eye" měl nedávno turné po Británii.
V roce 1993, kdy skončila šestá řada "Červeného trpaslíka", byl Charles obviněn ze znásilnění a zatčen. Pro nedostatek důkazů byl však zbaven všech obvinění. Kromě "Trpaslíka" je v Anglii a přilehlém okolí populární i rolí v seriálu "Války robotů."
Craig Charles má mladšího bratra Emila, který si zahrál Listerovu mladší verzi v epizodě "Fotostroj času".
Oblíbené epizody "Červeného Trpaslíka": "Spravedlnost", "Inkvizitor".
Filmografie 1987 - 2002:
Bussines as Usual (1987)
Video View (1987) (TV serie)
Night Network (1987) (TV serie)
Red Dwarf (1988) (TV serie)
Craig Goes Mad in Melbourne (1988) (TV serie)
What´s that Noise (1989) (TV serie)
Ghostwatch (1992)
Them and Us (1992) (TV serie)
Cyberzone (1993) (TV serie)
Prince Cinders (1993) (hlas)
Cyperpunks and Technophobes (1993) (TV serie)
Asterix in Amerika (1994) (hlas)
Cyberspace (1996) (TV serie)
Space Cadets (1997) (TV serie)
Funky Bunker (1997) (TV serie)
Captain Butler (1997) (TV serie)
Robot Wars (1998) (TV serie)
The Colour of Funny (1999)
Jailbreak (2000) (TV serie)

A TEĎ NĚCO O LISTROVI:
JMÉNO: David "Chinzano Bianco" Lister
Poslední žijící člověk na světě
POVOLÁNÍ: poskok
RODIČE: David Lister a Kristina Kochanská
STATUS: ženatý s dvojníkem Yettiho, žijí odloučeně
DĚTI: je matkou dvojčat Jima a Bexleyho a svým vlastním otcem
ŽIVOTNÍ LÁSKA: Kristina Kochanská
MILUJE: kari, pivo, kulečník, Vilmu Flinstounovou, kecky v ledničce, svojí kytaru
NESNÁŠÍ: Arnolda Rimmera, těsné prostory, instantní nudle
VYBRANÉ PŘEZDÍVKY: Karižrout, Čunča, Naducánek, Smraďoch
ALTER EGO: Sebastian Doyle, Brett Broďák, Šroub, Debbie Listerová

Nalezenec, který proplouval svým životem a měl jeden velký sen.
Podle záznamů Jupiterské důlní společnosti se David Lister narodil 14.října roku 2155. Toto datum bylo stanoveno pouze jako přibližné. 26.listopadu 2155 byl Lister nalezen v jedné liverpoolské hospodě pod kulečníkovým stolem. Novorozeně bylo uloženo v krabici s podivným nápisem "Uroboros". Protože se nepodařilo objevit jeho rodiče, bylo dítě dáno k adopci.
V šesti letech zemřel Listerův adoptivní otec, což mu způsobilo těžkou depresi, ze které mu pomohl psychiatr.
Ve dvanácti letech ztratil Lister své panictví na golfovém hřišti s Michelle Fischerovou.
O rok později začal pracovat v supermarketu jako obsluha vozíků. V této době se také zapletl do několika drobných trestných činů.
V 17 letech Lister založil hudební skupinu "Degen a spol.", která byla známá hlavně jeho písní "Om".
V roce 2180 opustil Lister po deseti letech své místo správce vozíků, protože nechtěl být tlačen do kariéry.
Po bouřlivé oslavě svých 24.narozenin se probudil na Mimasu bez peněz a s pasem na jméno Emily Berksteinová. Aby se odtud dostal, vstoupil do Vesmírného sboru. Stal se členem posádky těžařské lodi Červený trpaslík. Začal pracovat jako třetí technik a jeho nadřízeným byl Arnold Rimmer. Mezi oběma docházelo k častým konfliktům. V té době prožil Lister krátký vztah s navigační důstojnicí Kristine Kochanskou, která se s ním po necelém měsíci rozešla.
23.3. 2181 bylo zjištěno, že Lister propašoval na loď kočku a protože ji odmítal vydat, byl potrestán 18 měsíci ve stázové komoře a ztrátou platu. Během jeho trestu došlo k nukleární nehodě, která vyhladila celou posádku.
Palubní počítač propustil Listera ze stáze v roce 3 002 181, když se radiace rozptýlila.
O pár let později, stále hluboko ve vesmíru se Lister setkal s Kochanskou z jiné dimenze a zjistil, že ona je jeho matkou a on svůj vlastní otec. S pomocí časového přístroje se vrátil do minulosti a položil sám sebe pod kulečníkový stůl. Na krabici byl nápis "Uroboros" jako vzkaz pro Listera v budoucnosti.


ARNOLD RIMMER

17. srpna 2007 v 12:24 | Siriusak

ARNOLD (Jidáš) RIMMER

CHRIS BARRIE


narozen 28. března 1960, ženatý
Chris Barrie se narodil v Německu, ale přestěhoval se do Británie a v Belfastu absolvoval s velmi dobrým prospěchem metodistickou školu. Už tehdy projevil talent pro satiru a imitaci, když napodoboval své učitele. Nechal se sice zapsat na obchodní školu v Brightonu, ale potom se rozhodl, že tohle není cesta, po které by chtěl jít. Začal uvažovat o tom, že by se mohl stát hercem a skutečně hrál amatérsky divadlo.

Aby se uživil, pracoval nejprve ve Waitros Supermarket a potom ve známém Harrods. Když odtud vyletěl kvůli žertíku, který provedl svému kolegovi, rozhodl se zkusit štěstí v šoubyznysu.Stal se členem sdružení Comedy Store a v roce 1982 se konečně rozhodl že uplatní své nadání pro satiru a bude se jí věnovat profesionálně. Jako imitátor byl úspěšný, udělal satiry na mnoho známých osobností, například na tehdejšího amerického prezidenta Rolanda Reagana, Seana Conneryho nebo Prince Charlese.

Jeho talentu si všimli Doug Naylor a Rob Grant a nabídli mu, aby namluvil postavu Haba v rozhlasové hře "Dave Hollins:vesmírný kadet", jenž se stala předstartérem "Červeného trpaslíka".
Než se stal známým, Barrie hostoval občas v seriálech, u nás jsme ho mohli vidět v sérii "Mladí v partě" (1982) a skvělé "Černé zmiji" (1987) s Rowanem Atkinsonem.

Když se Naylorovi a Grantovi konečně podařilo v roce 1987 prosadit u BBC svůj seriál, počítali hned od začátku s tím, že jednou z hlavních postav bude Chris Barrie, ovšem plánovali pro něj roli Davea Listera, zatímco v případě Arnolda Rimmera uvažovali o známém Alfredu Molinovi. Věci se ovšem vyvinuly jinak a
Chris Barrie skončil u role ctižádostivého pitomce Arnolda Rimmera.
Během první série, která původně nebyla příliš úspěšná, se téměř vše točilo kolem vztahu naprosto rozdílných osobností - Listera a Rimmera. Rimmer měl za úkol chovat se co nejnesnesitelněji a lézt Listerovi na nervy. Mírný zlom v Rimmerově charakteru přinesla poslední epizoda první série "Já na druhou". (Která vlastně původně vůbec neměla být, řada měla končit epizodou "Sebevědomí a Mindrák".) Tehdy se ukázalo, že v Rimmerově postavě jsou skryty ohromné možnosti a jeho špatné vlastnosti mohou být i okouzlující. Paradoxně dodatečně doplněná epizoda probudila ve spoustě lidí zájem o "Červeného trpaslíka". Chris Barrie k tomu řekl:"Vždycky jsem věřil, že tenhle program bude úspěšný. Potřeboval jen čas, protože byl tak odlišný od všeho ostatního, co se v BBC objevilo."
Barrie strávil s "Červeným trpaslíkem" šest let, během kterých rozvíjel Rimmerovu postavu a mírně jí přizpůsobil své vlastní povaze. V roce 1993 BBC seriál ukončila, ale znovu se k němu vrátila sedmou řadou o čtyři roky později. Barrie po druhém díle odešel s tím, že nadále bude v Trpaslíkovi jen hostovat.
Rimmer byl však natolik postrádán diváky, že se znovu vrátil jako hlavní postava v osmé řadě.

Kromě role Rimmera, je Barrie znám i jako necitelný manažer Gordon Brittas ze
série "Brittasovo impérium", která se u nás bohužel zatím nevysílala. O svých
nejlepších rolích jednou poznamenal:"Rozdíl mezi Brittasem a Rimmerem je ten, že
Brittas žije v iluzi, že všechno co dělá a říká je úžasné, zatímco Rimmer o sobě
ve skrytu duše ví, že je mamlas. Navenek jsou to oba arogantní hlupáci."

Oblíbené epizody "Červeného trpaslíka":"Ozvěny budoucnosti", "Jiná dimenze".
Filmografie 1984 - 2002:
Spitting Image (hlas) (TV serie) (1984)
Pushing Up Daisies (TV serie) (1984)
Coming Next (TV serie) (1985)
Red Dwarf (TV serie) (1988)
Testimony (1988)
Live! From London (hlas) (TV) (1988)
The Brittas Empire (TV serie) (1991)
Chris Barrie´s Motoring Wheel Nuts (Video) (1995)
Get Fit with Brittas (TV serie) (1997)
A Princ Among Man (TV serie) (1997)
Tomb Rider (2001)
Tomb Rider 2 - Cradle of Life (2003)
Red Dwarf (film) (200.?)
A TEĎ NĚCO O RIMMROVI:
JMÉNO: Arnold "Jidáš" Rimmer
Hologram
POVOLÁNÍ: druhý technik
RODIČE: zkrachovalý voják a semetrika ze Semetrikova
STATUS: mrtvý a navždy svobodný
ŽIVOTNÍ LÁSKA: Nirvanah Craneová
MILUJE: vojáky, boxerské rukavice, lidové tance, telegrafní sloupy 20. století, Hammondovy varhany
NESNÁŠÍ: Listera a jeho kytaru, Eso Rimmera, sebe, polévku Gazpacho
VYBRANÉ PŘEZDÍVKY: Dutohlav, Magor, Nozdry jako Grand Canyon
ALTER EGO: Billy Doyle, Drsňák Dan, Eso Rimmer, Arlene Rimmerová

Tyranizován rodiči, opovrhován bratry a přehlížen děvčaty prožil Arnold svůj bezcenný život.
Arnold Jidáš Rimmer se narodil roku 2149 na jupiterském měsíci Io, jako nejmladší ze čtyř bratrů. Jeho otec, neúspěšný voják, kladl na své syny vysoké nároky, protože chtěl docílit toho, aby všichni udělali kariéru jako důstojníci. Arnold byl pro své rodiče neustálým zdrojem zklamání.
Už v roce 2156, kdy chodil do 1.D., měl velké problémy postoupit do další třídy. Přestože nepropadl, pocit hořkosti v něm neustále narůstal a vyvrcholil v roce 2163, kdy se jako čtrnáctiletý rozešel před soudem s rodiči a nadále se s nimi stýkal jen sporadicky.
O dva roky později odešel z domova definitivně, s cílem stát se důstojníkem.
Roku 2167 Rimmer vstoupil do Vesmírného sboru a začal pracovat na těžařské lodi Červený trpaslík jako třetí technik. Během následujících čtrnácti let se Rimmer marně pokoušel složit astronavigační zkoušky a dosáhnout důstojnické hodnosti. Jediné, co se mu podařilo, bylo povýšení na druhého technika.
20.2. 2181 nastoupil na Červeného trpaslíka David Lister jako třetí technik a stal se Rimmerovým podřízeným. Měli spolu neustálé rozepře.
23.3. 2181 byl Lister poslán do stáze za nepovolené přechovávání kočky a Rimmer zůstal sám na celou údržbu. Špatně opravil tepelný štít, což způsobilo nukleární nehodu, během které zemřela celá posádka kromě Listera a jeho kočky.
Když byl Lister v roce 3 002 181 propuštěn ze stáze, byl Rimmer znovu oživen palubním počítačem jako hologram. Podle množství slov, které si v životě s Listerem vyměnili, byl shledán jako nejvhodnější Listerova společnost. Jeho úkolem bylo udržet Listera příčetného.

RD NAVŽDY

7. února 2007 v 22:15 | siriusak
Tento seriál není třeba představovat no tak zkuste si vzpomenout třeba tímhle
ale pár informací na úvod nezaškodí :)
Počet dílů: 52 (to je celkem dost času na jeden zátah 22,5 hodiny jednou jsem to zkusil a byl to příjemně ztrávený den ) všechny díly jsou v 8 sériích Země původu : Anglie (stejně jako mr Bean,Monthy Python´s, Harry Potter, řekl bych že v Anglii maj talent na všechno )
Natáčel se: no tak nějak od roku 1988 až do roku 1999 (řekli byste že na 52 dílů je deset let celkem dost a máte pravdu protože mezi jednotlivími sériemi byli až několikaleté přestávky)
jo PS: v komentářích je i anketa
 
 

Reklama